
Parmigiani PFC231-0001400-HA1442 Tonda Hemispheres Steel Black Super-Luminova
| Case | Stainless Steel |
| Case Back | Exhibition Case Back |
| Case Width | Ø 42mm |
| Case Thickness | 11.15mm |
| Crown | Ø 7mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial Color | Black |
| Hands | Delta Shaped Hands with Luminescent Coating |
| Dial Markers | Rhodium plated appliques with luminescent coating |
| Functions | Hours |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 30M |
| Bracelet Strap | Alligator |
| Clasp Type | Folding |
| Warranty | Full Factory Warranty |
| Gender | Men's |
| Brand | Parmigiani Fleurier |
Original: $233,111.00
-70%$233,111.00
$69,933.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Case | Stainless Steel |
| Case Back | Exhibition Case Back |
| Case Width | Ø 42mm |
| Case Thickness | 11.15mm |
| Crown | Ø 7mm |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Dial Color | Black |
| Hands | Delta Shaped Hands with Luminescent Coating |
| Dial Markers | Rhodium plated appliques with luminescent coating |
| Functions | Hours |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 30M |
| Bracelet Strap | Alligator |
| Clasp Type | Folding |
| Warranty | Full Factory Warranty |
| Gender | Men's |
| Brand | Parmigiani Fleurier |























