
Parmigiani PFC231-1200300-HA1442 Tonda Hemisphere White Gold Openworked Graphite
| Case | White Gold 18k |
| Case Back | Sapphire |
| Case Width | 42mm |
| Case Thickness | 11.15mm |
| Crown | Ø 5.5 mm & Ø 7 mm |
| Crystal | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| Dial Color | Openworked Graphite |
| Hands | Delta-shaped with luminescent coating |
| Dial Markers | Transfer |
| Functions | Hours |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 30M |
| Bracelet Strap | Hermes Alligator Black |
| Clasp Type | Buckle Ardillon |
| Warranty | 2 Years |
| Gender | Men's |
| Brand | Parmigiani Fleurier |
Original: $374,382.00
-70%$374,382.00
$112,314.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Case | White Gold 18k |
| Case Back | Sapphire |
| Case Width | 42mm |
| Case Thickness | 11.15mm |
| Crown | Ø 5.5 mm & Ø 7 mm |
| Crystal | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| Dial Color | Openworked Graphite |
| Hands | Delta-shaped with luminescent coating |
| Dial Markers | Transfer |
| Functions | Hours |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 30M |
| Bracelet Strap | Hermes Alligator Black |
| Clasp Type | Buckle Ardillon |
| Warranty | 2 Years |
| Gender | Men's |
| Brand | Parmigiani Fleurier |























