
Parmigiani PFC274-0002400-HE6042 Tonda Metrographe Steel Grained White
| Case | Stainless Steel |
| Case Back | Exhibition Case Back |
| Case Width | Ø 40mm |
| Case Thickness | 12.2mm |
| Crown | Ø 7mm |
| Crystal | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| Dial Color | Grained white with Grained snailed counter finishing |
| Hands | Delta-shaped with luminescent coating |
| Dial Markers | Rose gold plated appliques |
| Functions | Hours |
| Movement | Automatic Self-Winding |
| Water Resistance | 30M |
| Bracelet Strap | Hermè Calf Gold |
| Clasp Type | Folding |
| Warranty | Full Factory Warranty |
| Gender | Men's |
| Brand | Parmigiani Fleurier |
Original: $111,407.00
-70%$111,407.00
$33,422.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Case | Stainless Steel |
| Case Back | Exhibition Case Back |
| Case Width | Ø 40mm |
| Case Thickness | 12.2mm |
| Crown | Ø 7mm |
| Crystal | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| Dial Color | Grained white with Grained snailed counter finishing |
| Hands | Delta-shaped with luminescent coating |
| Dial Markers | Rose gold plated appliques |
| Functions | Hours |
| Movement | Automatic Self-Winding |
| Water Resistance | 30M |
| Bracelet Strap | Hermè Calf Gold |
| Clasp Type | Folding |
| Warranty | Full Factory Warranty |
| Gender | Men's |
| Brand | Parmigiani Fleurier |























