
Parmigiani PFC274-0005600-B33002 Tonda Metrographe Steel Creme De Menthe E.S
| Case | Stainless Steel |
| Case Back | Exhibition Case Back |
| Case Width | Ø 40mm |
| Case Thickness | 12.2mm |
| Crown | Ø7mm |
| Crystal | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| Dial Color | Pale mint green |
| Hands | Delta-shaped with luminescent coating |
| Dial Markers | Rhodium plated appliques with luminescent coating |
| Functions | Hours |
| Movement | Automatic Self-Winding |
| Water Resistance | 30M |
| Bracelet Strap | Stainless Steel |
| Clasp Type | Folding |
| Warranty | Full Factory Warranty |
| Gender | Men's |
| Brand | Parmigiani Fleurier |
Original: $117,024.00
-70%$117,024.00
$35,107.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Case | Stainless Steel |
| Case Back | Exhibition Case Back |
| Case Width | Ø 40mm |
| Case Thickness | 12.2mm |
| Crown | Ø7mm |
| Crystal | Anti-reflective Sapphire Crystal |
| Dial Color | Pale mint green |
| Hands | Delta-shaped with luminescent coating |
| Dial Markers | Rhodium plated appliques with luminescent coating |
| Functions | Hours |
| Movement | Automatic Self-Winding |
| Water Resistance | 30M |
| Bracelet Strap | Stainless Steel |
| Clasp Type | Folding |
| Warranty | Full Factory Warranty |
| Gender | Men's |
| Brand | Parmigiani Fleurier |























